Osuszanie budynków po zalaniu


Najczęściej osuszanie budynków konieczne jest po ich zalaniu, np. w wyniku awarii sprzętu AGD, uszkodzenia instalacji hydraulicznej czy powodzi. W zależności od stopnia zalania oraz systemu wentylacji dobierana jest właściwa technologia i sposób postępowania, co umożliwi całościowe i skuteczne wysuszenie budynku.

Jeśli system wentylacji na to pozwala, stosuje się urządzenie do podgrzewania powietrza, dzięki któremu woda osadzona w murach zamienia się w parę i wydostaje wentylacją na zewnątrz. Częściej jednak przy osuszaniu budynków po zalaniu wykorzystywane jest osuszanie kondensacyjne, w którego trakcie nie jest istotny sprawny system wentylacji. Specjalne urządzenie najpierw zasysa bowiem wilgotne powietrze ze ścian i podłóg, obniżając jego temperaturę i doprowadzając do skraplania wilgoci do przygotowanego zbiornika, a następnie wydmuchuje już ogrzane powietrze poza osuszacz. To szybka, skuteczna i atrakcyjna cenowo metoda osuszania.

Mamy pełną świadomość tego, jak ważne jest prawidłowe osuszenie budynków. Dlatego powierzone w nasze ręce domy po zalaniach czy w sytuacjach zwiększonej wilgoci w wyniku prac budowlanych lub niesprawnej izolacji otaczamy kompleksową opieką.

Przed podjęciem zadań wykonujemy rzetelną ocenę sytuacji, starannie dobierając metody działania. Dzięki temu wiemy, że przeprowadzone przez naszych specjalistów osuszanie przyniesie oczekiwane rezultaty. Sam proces osuszania przebiega sprawnie i szybko przy wykorzystaniu wysokiej jakości urządzeń. Wszystko w sposób bezpieczny dla Twojego domu lub mieszkania.

Świadczymy usługę osuszania budynków w Rybniku, Żorach, Wodzisławiu Śląskim – na Śląsku, oraz okolicach. Wszystkie zainteresowane ofertą osoby zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami.

Zapraszamy do kontaktu

Oferujemy, tak że wynajem profesjonalnego sprzętu do osuszania. Zapraszamy do kontaktu.